OSP Marki
Wypadek Drogowy

Wypadek Drogowy

Marki - Wjazd na Trasę Toruńską

Podczas gdy wracaliśmy do koszar po zakończeniu działań na Stawowej, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie zadysponował nas do wypadku na wjeździe na Trasę Toruńską. Gdy do miejsca zdarzenia mieliśmy około kilometra, dotarła do nas wiadomość, że w wyniku tego zdarzenia, są prawdopodobnie dwie osoby poszkodowane.

Pojazd marki Ford Fiesta znajdował się na dachu, praktycznie na samym środku jezdni, w związku z tym ruch został wstrzymany. Jak się okazało, nie było osób poszkodowanych, a osoby biorące udział w zdarzeniu zostały zatrzymane przez policję. Ford poruszając się z dużą prędkością, nie zachował należytej ostrożności, otarł się o pojazd na sąsiednim pasie, kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożne barierki, a następnie auto wylądowało na dachu.

W związku z trudnym dostępem i brakiem możliwości odłączenia akumulatora oraz wyciekiem płynów eksploatacyjnych, pojazd został pokryty środkiem pianotwórczym. Po chwili na miejscu pojawiły się dwa zastępy z JRG 15 Warszawa a zaraz po nich zastęp GBA z JRG Wołomin.

Pojazd biorący udział w zdarzeniu, na polecenie policjantów został przesunięty bliżej lewego krawężnika tak, by móc udrożnić jeden z dwóch zablokowanych pasów ruchu. Na miejsce zdarzenia docierały kolejne służby: radiowozy policyjne, nadzór ruchu drogowego oraz służba drogowa.

Do zadań naszych strażaków należało:
- Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
- Podanie piany na wyciek 
- Postawienie pojazdu na koła
- Odłączenie akumulatora 
- Posprzątanie plam ropopochodnych 

W trakcie policyjnych czynności, kierowaliśmy także ruchem wraz z policjantami z WRD i Nadzorem Ruchu. Po ok. 2 godzinach można było postawić auto na koła i odłączyć akumulator, a także usunąć wyciek przy pomocy dyspergentu.

Działania zostały zakończone po godzinie 19. Uszkodzone barierki zostały zabezpieczone przez Służbę Drogową, części pojazdu także zostały przez nich usunięte, uszkodzony pojazd załadowano na lawetę.


W działaniach brali udział:

Zastęp GBA-Rt 687[M]36 OSP Marki
Zastęp GBA 681[M]21 JRG Wołomin
Zastęp GBA 315[W]22 JRG 15 Warszawa
Zastęp SCRt 315[W]44 JRG 15 Warszawa
ok. 7 radiowozów policyjnych z Marek, Kobyłki, Wołomina i Warszawy
Dwa pojazdy Nadzoru Ruchu 
Służba Drogowa 

Dołącz do nas
Google+