OSP Marki
Niefortunny wypadek

Niefortunny wypadek

Niefortunny wypadek młodego mieszkańca osiedla przy ul. Dużej w Markach.

W dniu dzisiejszym, o godzinie 15:00 nasz zastęp 687[M]36 został zadysponowany przez Powiatowe Stanowisko Kierowania do zdarzenia na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Dużej w Markach. Zgodnie z treścią dyspozycji, dziecko w trakcie zabawy uległo wypadkowi i ma uwięzioną nogę w drabinkach.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że faktycznie w trakcie zabawy w okolicy jednego z trzepaków, chłopiec wszedł na podest wykonany z prętów, a jego stopa zsunęła się i noga została uwięziona pomiędzy dwoma prętami na wysokości uda. Chłopiec sam nie mógł wyciągnąć nogi bo uniemożliwiał to staw kolanowy, który nie był w stanie przejść swobodnie przez szczelinę pomiędzy prętami. Na szczęście chłopiec zachował "zimną krew" i poprosił o pomoc przechodzących dorosłych, którzy nie mogąc nic poradzić na zastaną sytucję powiadomili straż pożarną.

Przy użyciu narzędzi ręcznych rozgięliśmy pręty i wyciągnęliśmy uwięzionego młodzieńca. Po dokładniejszych oględzinach okazało się, że nie odniósł on większych obrażeń, a jedynie doznał otarć naskórka wokół stawu kolanowego. Szczęściarz został pouczony i przekazany pod opiekę swojej mamy, a my o godzinie 15:28 powróciliśmy do koszar.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
Dołącz do nas
Google+