OSP Marki
Pierwszy pożar traw w tym roku

Pierwszy pożar traw w tym roku

Pierwszy w tym roku pożar traw przy ul. Bandurskiego w Markach

Po przedpołudniowych działaniach związanych z neutralizacją plamy oleju nie trzeba było długo czekać na kolejną dyspozycję w dniu dzisiejszym. Tym razem Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie zadysponowało nasz zastęp 687[M]36 w rejon cmentarza parafialnego przy ulicy Bandurskiego w Markach.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie około 200 metrów kwadratowych traw na nieużytkach sąsiadujących bezpośrednio z terenem leśnym. Pożar udało się opanować dość sprawnie przy wykorzystaniu tłumic i szybkiego natarcia. W trakcie gdy nasz zastęp zwijał już sprzęt i szykował się do powrotu na miejsce zdarzenia dotarł również zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Warszawie 301[W]21, który został zadysponowany do tego samego zdarzenia przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Warszawie. Nasze działania były prowadzone na granicy rejonów operacyjnych powiatu wołomińskiego i miasta Warszawy i stąd ta dyspozycja MSK.

Po zakończeniu działań, krótko przed godziną 18:00 oba zastępy udały się w drogę powrotną do swoich jednostek macierzystych.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
  • Zastęp JRG nr 1 PSP w Warszawie - GBARt 2,5/30/2,5 Renault 301[W]21
Dołącz do nas
Google+