OSP Marki
Pożar na budowie

Pożar na budowie

Pożar w pomieszczeniu ochrony na budowie przy ul. Szpitalnej w Markach.

Po pracowitym poranku, spędzonym na wymianie ogumienia w naszym "pierwszym wyjazdowym" i pracach gospodarczych w remizie, przyszła pora na działania bojowe, a przy okazji na przetestowanie nowych opon. O godzinie 18:52 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie zadysponowało nasz zastęp 687[M]36 do pożaru niezamieszkałego budynku przy ulicy Szpitalnej w Markach.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że jest to budynek przeznaczony do rozbiórki, w którym zostało zlokalizowane biuro ochrony placu budowy. Z informacji jakie uzyskaliśmy do pożaru doszło w wyniku zwarcia lub przeciążenia prowizorycznej instalacji elektrycznej w pomieszczeniu na piętrze budynku. Z zagrożeniem poradzili sobie obecni na miejscu pracownicy, a nasze działania polegały jedynie na odcięciu zasilania w rozdzielni RB, dokładnym sprawdzeniu pomieszczenia i dogaszeniu tlących się resztek mebli przy użyciu szybkiego natarcia. Na miejsce zdarzenia dotarły również zastępy 681[M]21 i 681[M]26 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wołominie.

Kierujący Działaniem Ratowniczym przekazał pisemnie miejsce zdarzenia właścicielowi i zarządził powrót wszystkich zastępów do jednostek macierzystych. Nasi strażacy wrócili do koszar o godzinie 19:46.

W działaniach brali udział:

  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
  • 2 zastępy JRG PSP w Wołominie - GBA 2,5/25 Renault Midlum 681[M]21 i GCBA 7/64 Man 681[M]26
Dołącz do nas
Google+