OSP Marki

Roboczy piątek

Dzień roboczy w Mareckiej Straży Pożarnej

Pierwszy roboczy piątek zwołany przez Naczelnika rozpoczął się 3 stycznia 2014. Miał on na celu przeprowadzenie konserwacji sprzętu znajdującego się na stanie jednostki. 

O godzinie 17 zebrali się strażacy z JOT'u a także ci którzy do kursu dopiero przystąpią by powtórzyć wszystkie zasady związane z odpalaniem sprzętu a także jego działaniem nie zapominając o zasadach BHP.
Sprawdzone zostały także aparaty powietrzne, sprawdzono ilość powietrza w butli, manometr, czujnik bezruchu,sygnał akustyczny, mocowanie butli a także szczelność masek, automatu oddechowego.

Część druhów udała się na remize by kontynuować prace remontowe a reszta sprawdziła czy na pojeździe niczego nie brakuje oraz dokonano uzupełnienia o kolejne uchwyty do sprzętu.

Remont


Dyżurka oraz łazienka z prysznicami zostały wyłożone płytkami, do magazynu wstawiono drzwi a na ścianach jest kończona tapeta. Oświetlenie nad bramami garażowymi zostało zamontowane i sprawdzone, dokonano też instalacji oświetlenia w innych pomieszczeniach. Cały czas nasi dzielni Druhowie w pocie czoła pracują i w szybkim tempie zbliżają się do finału. 

Bardzo dużo pracy za nami ale wiele jeszcze przed. Jesteśmy dobrej myśli bo zapału i pomysłów nie brakuje, każdy robi tyle ile jest w stanie a czasem i więcej dla dobra ogółu. 


Zdjęcia z obecnych postępów prac na remizie będą umieszczane w galerii. 

Dołącz do nas
Google+