OSP Marki
Kolejna próbna ewakuacja w Markach

Kolejna próbna ewakuacja w Markach

Kolejne działania w ramach ćwiczeń w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w mareckich placówkach oświatowych.

Na przekór wszystkim przeciwnościom w dalszym ciągu działamy aktywnie by mieszkańcy naszego miasta czuli się bezpiecznie. Cały czas zgłaszają się do nas Dyrekcje kolejnych placówek oświatowych w Markach. Tym razem w poniedziałkowe popołudnie zawitaliśmy do Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "...AD ASTRA" w Markach.

Nasze działania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 13:00 od ogłoszenia przez wyznaczoną osobę alarmu pożarowego i zarządzenia ewakuacji całego budynku. Wyprowadzanie podopiecznych przez Kadrę Pedagogiczną, na miejsce zbiórki, następowało bardzo sprawnie i spokojnie. Po opuszczeniu budynku i sprawdzeniu stanu ilościowego ewakuowanych przez kierującego, okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili budynek. Po przybyciu naszego zastępu 687[M]36, przekazaniu informacji przez kierującego ewakuacją dowódcy zastępu, przeprowadzeniu rozpoznania, rozwinięciu i przeszukaniu budynku zarządzono powrót wszystkich do jego wnętrza, ale podobnie jak w przypadku przedszkola nie było chętnych. Nasz wóz bojowy również i tutaj stanowił nie lada atrakcję. Po powrocie do budynku, na prośbę Dyrekcji zostały przeprowadzone pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa i pracy strażaków, z uwzględnieniem wieku podopiecznych - odbyło się to w dwóch grupach z podziałem na wychowanków podstawówki i gimnazjalistów. W trakcie pogadanek odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania nurtujące słuchaczy, a po ich zakończeniu powróciliśmy do koszar. 

Bardzo dziękujemy Dyrekcji szkoły, oraz Kadrze Pedagogicznej placówki za zaproszenie i liczymy na to, że nowo nabyte umiejętności nigdy nie będą przydatne, a tego typu spotkania wejdą na stałe do kalendarza wspólnych działań.

Dołącz do nas
Google+