OSP Marki
Ciąg dalszy próbnych ewakuacji w Markach

Ciąg dalszy próbnych ewakuacji w Markach

Kolejna próbna ewakuacja w placówkach oświatowych miasta Marki

Pomimo oficjalnego zakończenia serii próbnych ewakuacji w mareckich szkołach publicznych prowadzonych na zlecenie Urzędu Miasta, bezpieczeństwo naszych milusińskich nadal stanowi najwyższy priorytet w działaniach prewencyjnych prowadzonych przez naszą jednostkę OSP. Tym razem zawitaliśmy do najmłodszych mieszkańców Marek czyli do przedszkolaków.

Na zaproszenie Dyrekcji Niepublicznego Przedszkola "WESOŁA LOKOMOTYWA" w Markach, nasza jednostka przeprowadziła ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji. Nasze działania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10:00 od ogłoszenia przez Panią Dyrektor alarmu pożarowego i zarządzenia ewakuacji całego budynku. Nasze dzielne maluchy, jeden za drugim pod bacznym okiem swoich Opiekunów, maszerowały na zewnątrz rozglądając się bacznie co też takiego się dzieje wokół nich. Po opuszczeniu budynku i sprawdzeniu stanu ilościowego ewakuowanych przez kierującego, okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili budynek, nie zapominając również o innych lokatorach - wśród ewakuowanych był też chomik, który jest pod opieką jednej z grup przedszkolaków. Po przybyciu naszego zastępu 687[M]36, przeprowadzeniu rozpoznania, rozwinięciu i przeszukaniu budynku zarządzono powrót wszystkich do jego wnętrza, ale nikomu nie było to w głowie. Nasz wóz bojowy stanowił nie lada atrakcję dla wychowanków, którzy nie mogli odpuścić okazji do zwiedzenia jego wnętrza i zapoznania się z naszym wyposażeniem. Po powrocie do ciepłego i przytulnego wnętrza, została przeprowadzona z maluchami pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa i pracy strażaków, która zakończyła się odśpiewaniem przez przedszkolaków hymnu przedszkola, podziękowaniami no i oczywiście wspólną fotografią.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji przedszkola, oraz Kadrze Pedagogicznej placówki za zaproszenie oraz tak miłe i ciepłe przyjęcie - liczymy na to, że nowo nabyte umiejętności nigdy nie będą przydatne, a tego typu spotkania wejdą na stałe do kalendarza wspólnych działań.

Dołącz do nas
Google+