OSP Marki
Próbna Ewakuacja [#4]

Próbna Ewakuacja [#4]

Próbna ewakuacja Zespołu Szkół nr 1 w Markach im. Jana Pawła II przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 96

O godzinie 11.00 w Zespole Szkół nr 1 w Markach przeprowadzono próbną ewakuację z budynku którą rozpoczął Dyrektor Szkoły. Po paru sekundach pierwsze klasy był już na zewnątrz po paru minutach dojechała jednostka OSP z Marek. Dowódca uzyskał informację że w budynku nikt nie został a klasy zostały przeliczone i stan uczniów zgadza się z liczbą obecności tego dnia. Strażacy z Mareckiej OSP rozwinęli linię główną do schodów i przygotowali podręczny sprzęt burzący do wejścia. Po zebraniu się obu rot decyzją dowódcy strażacy rozpoczęli przeszukiwanie budynku. Rota pierwsza rozpoczęła poszukiwania od samej góry natomiast rota druga od samego dołu. Sprawdzone zostały wyjścia ewakuacyjne i wszystkie pomieszczenia, kąty gdzie ktoś się mógł schować. Po paru minutach uczniowie wrócili do budynku. 

W trakcie przeszukiwań strażakom towarzyszyli dozorcy z kluczami którzy byli w pogotowiu gdyby okazało się że któraś sala jest zamknięta. Po zwinięciu sprzętu wróciliśmy do koszar.

W działaniach brali udział:
Iveco GBA 687[M]36 OSP Marki - 5 strażaków
Maciej Krajewski jako inspektor ochrony ppoż. jest koordynatorem działań i nadzorującym z ramienia OSP Marki na zlecenie Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Marki


Wideo wkrótce w dziale Media !!

Dołącz do nas
Google+