OSP Marki
Próbna Ewakuacja [#1]

Próbna Ewakuacja [#1]

Jedna z wielu próbnych ewakuacji przeprowadzanych w Mareckich szkołach i przedszkolach. Tego dnia na pierwszy ogień poszła Szkoła Podstawowa nr.4 w Markach koło naszej remizy.

O godzinie 11.00 rozległy się dzwonki szkolne alarmujące o niebezpieczeństwie. Dyrekcja szkoły zarządziła natychmiastową ewakuację obiektu. Nauczyciele wraz z dziećmi wyszli przed szkołę, nauczyciele przystąpili do przeliczenia klas w międzyczasie powiadomiono Straż Pożarną o zagrożeniu. Ochotnicza Straż Pożarna w Markach chwilę po zgłoszeniu dotarła na miejsce. Pierwsza rota zbudowała zasilenie a druga linię główną. Obie roty weszły do budynku, rota pierwsza zacząła przeszukiwać górne kondygnacje a rota druga parter i piwnice. Zadaniem strażaków było sprawdzić czy w budynku nikt nie został, zapoznać się z rozmieszczeniem pomieszczeń, sprawdzić czy wyjścia ewakuacyjne były otwarte oraz zapoznanie się z usytuowaniem hydrantów wokół szkoły.

Cały budynek przeszukano, nie znaleziono nikogo w budynku co świadczyło o skutecznie przeprowadzonej ewakuacji.
Cała akcja trwała 30 minut. 
Dla najmłodszych było to ciekawe doświadczenie ale znajomość zachowania się podczas takich i innych wydarzeń powinna być znana od najmłodszych lat, nigdy nie wiadomo kiedy to się może przydać, oby nigdy ale gdy to już się stanie, warto wiedzieć jak postąpić by ocalić siebie i innych.


Próbne ewakuacje będą przeprowadzane we wszystkich szkołach i przedszkolach. Z każdej takiej akcji będą fotorelacje a wideo relacja już niedługo.

Dołącz do nas
Google+