OSP Marki
Zakończenie kursu dowódców

Zakończenie kursu dowódców

Egzamin końcowy szkolenia dowódców OSP jednostek systemowych powiatu wołomińskiego

W niedzielny poranek, krótko po godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin kończący szkolenie dowódców OSP jednostek systemowych powiatu wołomińskiego.

Tradycyjnie egzamin składał się z dwóch części - teoretycznej, gdzie podczas testu pisemnego kursanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu obowiązków dowódcy w światłe przepisów bhp, prowadzenia działań gaśniczych i kierowania nimi, sporządzania dokumentacji z działań ratowniczych, organizacji łączności współdziałania oraz organizacji szkoleń w OSP, a także praktycznej w czasie, której mogli pochwalić się nabytymi umiejętnościami w realnym działaniu. W tej części egzaminowani, musieli odpowiednio zorganizować i przeprowadzić akcję ratunkową z uzasadnieniem podejmowanych decyzji, zgodnie z przedstawionym im przez egzaminatora założeniem taktycznym.

Wszyscy uczestnicy kursu dopuszczeni do egzaminu końcowego uzyskali wyniki pozytywne, czego im gratulujemy i życzymy, aby nabyte w jego trakcie umiejętności przydały się w codziennej służbie. Tym samym nasza jednostka wzbogaciła się o kolejnych czterech druhów z odpowiednimi kwalifikacjami i przygotowaniem do pełnienia służby na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Więcej szczegółów, na temat egzaminu, oraz galeria zdjęć jest dostępne na stronie KP PSP w Wołominie.

Dołącz do nas
Google+