OSP Marki
Tradycyjny dzień techniczny

Tradycyjny dzień techniczny

Tradycyjnie jak co piątek, w naszej remizie odbył się kolejny już w tym roku dzień techniczny.

Zima zimą, ale nie ma co popadać w rozleniwienie i oprócz wyjazdów alarmowych trzeba też poświęcić trochę czasu na uzupełnienie dokumentacji, konserwację sprzętu, a także podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności.

Tradycyjnie grupą naszych kandydatów i członków MDP zajmował się dh Naczelnik, który prowadził z nimi zajęcia teoretyczne w zakresie drabin pożarniczych wykorzystywanych w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Omawiano między innymi zasady BHP podczas prac z wykorzystaniem drabin, ich rodzaje, oraz szeroką gamę zastosowań. W części praktycznej zostały zaprezentowane metody sprawiania drabiny nasadkowej, oraz zaprezentowano jej wykorzystanie praktyczne.

W trakcie gdy nasz "narybek" się kształcił, reszta strażaków zajmowała się obsługą techniczną naszego sprzętu, a przy okazji nie mogło zabraknąć chwili do poprawy swoich umiejętności w posługiwaniu się narzędziami hydraulicznymi. W formie ćwiczenia przenoszono piłeczkę pingpongową z jednego pachołka na drugi z wykorzystaniem rozpieracza ramieniowego, a także kubeczek z wodą przy użyciu nożyc hydraulicznych. Wszystkim ćwiczącym humory dopisywały, jednak okazało się, że nie zawsze jest to tak proste zadanie jak by się mogło wydawać i na szczęście w całej tej zabawie ucierpiały jedynie delikatne piłeczki.

Dołącz do nas
Google+