OSP Orońsko
Wizyta przedstawicieli Chińskiej Państwowej Straży Pożarnej w OSP w Orońsku

Wizyta przedstawicieli Chińskiej Państwowej Straży Pożarnej w OSP w Orońsku

Chińscy specjaliści od certyfikacji sprzętu strażackiego odwiedzili Orońsko. Zwiedzili tamtejsza jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakończenie pobytu ugoszczono ich w kulinarną specjalnością gminy – wędzonym karpiem.

Delegacja pojawiła się w Orońsku w ostatni czwartek. Towarzyszył jej dyrektor do spraw badawczo - rozwojowych i produkcji Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego - głównego producenta hełmów strażackich w Polsce. W spotkaniu wzięli udział także dyrektor terenowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu, wójt gminy Orońsko oraz prezes i naczelnik tamtejszej straży, a także prezes zarządu powiatowego szydłowieckicej OSP. Nie zabrakło druhów oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

Podczas wizyty goście zapoznali się ze sprzętem ratowniczym, który jest na wyposażeniu jednostki w Orońsku. Obejrzeli najnowszej generacji hełmy strażackie, wyprodukowane w kaliskich zakładach, a także nowo zakupiony wóz bojowy marki mercedes.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o strukturze Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego w Polsce oraz systemie szkoleń strażaków ochotników w naszym kraju. Gościom z Chin pokazano także prezentację multimedialną i film o działalności straży w Orońsku i wręczono im symboliczne upominki.

Po zakończeniu roboczej części spotkania goście zostali zaproszeni na kolację do Hotelu "Wasik”, podczas której serwowano dania kuchni polskiej, w tym kulinarną specjalność Orońska, czyli wędzonego karpia.

Dołącz do nas
Google+