OSP Orońsko
90-lecie OSP Orońsko.

90-lecie OSP Orońsko.

Uroczysty apel z okazji obchodów jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku

8 września 2013 r. z okazji jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku oraz przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego odbył się uroczysty apel. Uroczystość miała miejsce na terenie Klubu Sportowego ORONKA przy ul. Brandta w Orońsku.
Na uroczystość przybyli m.in.: Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Ewa Kopacz; komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz; mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Gustaw Mikołajczyk; wicemarszałek województwa mazowieckiego – Leszek Ruszczyk; dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku – Jan Gagacki; radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Agnieszka Górska; wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. mazowieckiego Zbigniew Gołąbek; komendant Lotniskowej Straży Pożarnej w Radomiu – Krzysztof Styczeń; a także władze powiatowe i gminne, radni gminy oraz 20 jednostek OSP z terenu powiatu szydłowieckiego.
W obchodach Jubileuszu uczestniczyli również strażacy z KP PSP w Szydłowcu oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu szydłowieckiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną przez ks. kanonika Bolesława Mikruta, proboszcza miejscowej parafii.
Podczas uroczystości Złotym Znakiem Związku ZOSP RP odznaczony został Aleksander Kaczmarczyk. Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” mł. bryg. Cezary Wanat. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Zdzisław Feret, Alojzy Głogowski oraz Tomasz Markiewicz. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczono: Mariusza Stańczyka, Jarosława Głogowskiego, Zbigniewa Stanika, Artura Pudzianowskiego, Mariusza Kopyckiego, Dariusza Zielińskiego. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Ryszard Grduk, Arkadiusz Hajndrych, Daniel Muszyński, Karol Głogowski oraz Kamil Różycki. Odznaką „Strażak Wzorowy” odznaczeni zostali: Włodzimierz Kiśliński, Sylwester Różycki, Waldemar Stanik, Radosław Ćwieluch, Łukasz Ługowski, Artur Płowiec, Bartosz Sasin, Hubert Hajndrych, Piotr Niewiadomski, Dawid Jabłoński, Jakub Dudkiewicz, Andrzej Sroka, Grzegorz Olejarz, Dariusz Jabłoński.

Odznaczenia wręczali: komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, mazowiecki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, komendant powiatowy PSP w Szydłowcu mł. bryg. Krzysztof Banaszek, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. mazowieckiego Zbigniew Gołąbek oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Szydłowcu Aleksy Sasin.
Podczas święta oficjalnie przekazany i poświęcony został nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 marki Mercedes-Benz Atego 1329 AF dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku. Akt przekazania oraz kluczyki wręczali: Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz, wicemarszałek województwa mazowieckiego Leszek Ruszczyk, komendant główny PSP
gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, mazowiecki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, komendant powiatowy PSP w Szydłowcu mł. bryg. Krzysztof Banaszek, wójt Gminy Orońsko Zdzisław Bredłowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. mazowieckiego Zbigniew Gołąbek oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Szydłowcu Aleksy Sasin.

Jednostka OSP Orońsko Decyzją Marszałka Województwa Mazowieckiego odznaczona została medalem PRO MASOVIA, który w imieniu Marszałka wręczali: wicemarszałek województwa mazowieckiego Leszek Ruszczyk, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Agnieszka Górska i wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. mazowieckiego Zbigniew Gołąbek.
Zarząd OSP w Orońsku wręczył pamiątkowe ryngrafy dla osób obejmujących patronat nad jubileuszową uroczystością. Ryngrafy otrzymali: Marszałek Sejmu RP, komendant główny PSP, mazowiecki komendant wojewódzki PSP.

Dołącz do nas
Google+