OSP Teresin
Pożar samochodów w Elżbietowie

Pożar samochodów w Elżbietowie

Dziś parę minut przed godziną jedenastą możliwe było zaobserwowanie mocnego zadymienia nad miejscowością Elżbietów w gminie Teresin. Strażacy nawet nie czekali na dyspozycję z powiatowego stanowiska kierowania PSP i udali się do strażnicy i za przyzwoleniem dyżurnego udali się w stronę nieznanego jeszcze im zdarzenia.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się ciasno ustawione przy sobie auta na parkingu firmowym. działania prowadziły już GBA z Osp Kaski i i Osp Szymanów. Pożarem objętych było siedem samochodów w tym samochody dostawcze i ciężarówki. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoznaniu podali dwa prądy piany ciężkiej w natarciu na płonące auta. Strażacy z Teresina zasili w wodę samochód z OSP Kaski. Zaraz potem na miejscu pojawiły się średnie samochody gaśnicze z OSP Niepokalanów, Budki Piaseckie, Mikołajew, Skrzelew oraz GCBA i SLOp z JRG PSP w Sochaczewie i GCBM 14/8 z OSP Szymanów. Dyspozytor PSK w Sochaczewie po skonsultowaniu się WSKR poprosił o pomoc w postaci SCZ 25 (cysterna z wodą) z JRG PSP Błonie. Rozwinięte zostały kolejne linie gaśnicze z których podano pianę ciężką. Strażacy skupili się na ocaleniu jak największej liczby aut które mimo braku kontaktu z płomieniem przez wysoką temperaturę zostały częściowo zniszczone. Zostały one usunięte z parkingu gdzie zlokalizowany był pożar.
Działania trwające ponad trzy godziny skupiły dużą ilość sił i środków OSP i PSP. Spaleniu uległo siedem samochodów. Dzięki szybkiej akcji cztery zajmujące się już samochody zostały w czas usunięte z parkingu i nieuległy poważnym uszkodzeniom.

Dołącz do nas
Google+