SZKOLENIE PODSTAWOWE STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW OSP

W sobotę 16.03.2013 w Jedlińsku rozpoczęło się SZKOLENIE PODSTAWOWE STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW OSP

Od 16 marca 2013 r. w Jedlińsku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu rozpoczęła dla druhów z powiatu radomskiego jednoetapowe szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP. Szkolenie ma na celu przygotowanie do udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczych druhów. W zajęcia uczestniczy pięćdziesięciu stażaków OSP. Kurs będzie się odbywał w Remizie OSP Jedlińsk w dniach wolnych od pracy (soboty i niedziele).

Podczas ponad 100.godzinnego szkolenia stażacy-ochotnicy będą uczestniczyć w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, profilaktyki pożarowej, taktyki działań ratowniczych i gaśniczych. Podczas zajęć praktycznych zapoznają się z parametrami podstawowego sprzętu pożarniczego, sprzętu łączności oraz z obsługą aparatów powietrznych.

Na rozpoczęcie szkolenia przybył  Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Radomiu mł.byg. Robert Prokop, D-ca JRG 2 w Radomiu bryg. Marcin Ziomek, z-ca Naczelnika Wydziału Opercyjnego KM PSP w Radomiu kpt. Łukasz Szymański, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowewego dh. Paweł Tuzinek, Komendant Gminny OSP w Jedlińsku dh  Jerzy Przybyłowski

Dołącz do nas
Google+