Strażnica jednostki

Siedzibą jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach jest murowana strażnica wybudowana przed rozpoczęciem II Wojny Światowej, a dokładnie w 1938 roku.

W skład strażnicy wchodzi główna, duża sala bankietowa przystosowana do pomieszczenia 100-150 osób, kuchnia z pełnym wyposażeniem, pomieszczenie przeznaczone dla Zarządu Jednostki w celu przechowywania potrzebnych dokumentów. Dodatkowo w budynku strażnicy znajduje się dwu-stanowiskowy garaż.

Przed strażnicą znajduje się plac uroczystości wyłożony kostką brukową, na którym odbywają się części oficjalne ważnych dla jednostki wydarzeń. Za strażnicą znajduje się płyta betonowa pokryta betonem asfaltowym, która stanowi świetny parkiet podczas zabaw, mi.n. podczas Pikniku Strażackiego organizowanego przez naszą jednostkę oraz odpustu parafialnego.

Przed strażnicą znajduje się również odnowiona zabytkowa motopompa (jedna z pierwszych w jednostce) oraz maszt, na którym podczas ważnych świąt i uroczystości powiewa flaga państwowa.

W planach na najbliższe lata jest rozbudowa strażnicy o dodatkowe garaże oraz powiększenie i odnowienie sali. Mamy nadzieję, że ten ambitny plan uda się zrealizować.

remiza.jpg

Warto wspomnieć, iż obecny wygląd remiza zyskała dopiero po roku 2010. Budynek został odmalowany, wymienione zostały drzwi zewnętrzne, wykonany został jednolity podest wraz z podjazdem dla wózków inwalidzkich. W minionym roku zmodernizowany został garaż wewnątrz w związku z pojawieniem się w jednostce nowego samochodu pożarniczego.

Poniżej zdjęcie jak wcześniej wyglądała strażnica z zewnątrz. Zdjęcie pochodzi z końcówki lat 90-tych ubiegłego wieku.

Remiza - Historia.jpg

Dołącz do nas
Google+