OSP Słubice
Rajd pieszo-rowerowy

Rajd pieszo-rowerowy

Dziś, 2 czerwca nasza jednostka brała udział w zabezpieczaniu rajdu pieszo-rowerowego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Ojca Świętego Jana Pawła II.

Trasa rajdu przebiegała w większości po drogach gminnych o małym natężeniu ruchu, ale w części również po drodze powiatowej, gdzie ruch był zdecydowanie większy i niezbędne było zachowanie szczególnej ostrożności.

Do zabezpieczenia tego wydarzenia skierowane zostały dwa samochody SLOp Toyota Hilux i GLBMRt Ford Transit oraz 6 strażaków, w tym ratownicy posiadający przeszkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszym zadaniem było prowadzenie kolumny składającej się z kilkudziesięciu rowerzystów. Trasa rajdu rozpoczęła się w Słubicach i przebiegała przez takie miejscowości jak: Grzybów, Suchodół, Piotrkówek i powrót do Słubic. Całość przebiegła bez większych utrudnień i nieplanowanych przestojów. Dodatkowo otrzymaliśmy wsparcie od policji, która wstrzymywała ruch w najniebezpieczniejszych miejscach.

Zakończeniem całego przedsięwzięcia było wspólne spotkanie przy grillu oraz pamiątkowe zdjęcia.

W czasie zabezpieczania rajdu jednostka znajdowała się w ciągłej gotowości bojowej i w razie potrzeby w każdej chwili była gotowa do podjęcia działań.

Dołącz do nas
Google+