OSP Słubice
Kolejny nocny patrol

Kolejny nocny patrol

Wczorajszej nocy z 22 na 23 maja nasza jednostka po raz kolejny objęła służbę patrolowania wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Słubice.

Służbę pełniliśmy wspólnie z druhami z jednostki OSP Łąck oraz policjantami z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Naszym zadaniem była koordynacja działań tych służb podczas patroli.

Służba przebiegała spokojnie, w czasie patroli natknięto się na kilka plytkich nor pozostawionych przez bobry oraz kilka sztuk tych stworzeń. Dodatkowo zwróciliśmy szczególną uwagę na miejscu w którym natknięto się na wypływającą z walu wodę. Pomimo, iż woda była czysta profilaktycznie podjęta została decyzja w sprawie uszczelnienia tego miejsca workami z piaskiem.

Był to kolejny patrol, nasza jednostka odbyła już poprzedniej nocy, patrol nocny oraz wspólnie z jednostką OSP Juliszew patrolowała wał w ciągu dnia. Największą trudność i przeszkodę we właściwym wykonaniu zadania stanowiły wysokie trawy porastające wał.

Służba zakończyła się w godzinach porannych, a tej nocy pełnili ją: Druh Marek Bogiel, Druh Grzegorz Ryfa, Druh Rafał Bogiel i Druh Michał Dylicki.

Dołącz do nas
Google+