OSP Słubice
Pogotowie przeciwpowodziowe w związku z falą kulminacyjną

Pogotowie przeciwpowodziowe w związku z falą kulminacyjną

W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Wiśle w powiecie płockim Starosta ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe dla gmin Wyszogród , Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.

"Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje od dnia 20 maja 2014 roku od godziny 15.00 do odwołania.
Wykonanie zarządzenia zostaje powierzone Burmistrzom i Wójtom wymienionych gmin, którzy maja obowiązek poinformować mieszkańców o istniejącym zagrożeniu oraz dokonać przeglądu procedur i zebranych materiałów przeciwpowodziowych.
Na godzinę 14 stan wody w Wiśle na wysokości Wyszogrodu wynosił 478 cm (stan ostrzegawczy to 500, alarmu 550) a w Kępie Polskiej 405 cm ( stan ostrzegawczy 450, alarmu 500).
Poziom wody podnosi się średnio o 4 cm w ciągu godziny. Do końca dnia spodziewamy się 490 cm w Wyszogrodzie i 414 cm w Kępie Polskiej. Według przewidywań Stanisława Maciejewskiego, dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Płocku jutro poziom wody w Wiśle na wysokości Wyszogrodu powinien wynosić 640 cm. W czwartek wieczorem lub w nocy fala kulminacyjna może spowodować wzrost poziomu wody do 700 cm, natomiast w piątek woda ma opadać.
Michał Boszko Starosta Płocki zwołał dziś przed południem posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział przedstawiciele Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji, Wojska, służb weterynaryjnych, Sanepidu i wszystkich zagrożonych powodzią gmin.
Wspólnie ustalono, że w każdej z gmin, gdzie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe zostaną powołane całodobowe piesze patrole Ochotniczych, Państwowych Straży Pożarnych i Policji. Zaplanowane na 23 maja ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej zostają odwołane."

Informuje Starostwo Powiatowe w Płocku

Dołącz do nas
Google+