OSP Słubice
Gałęzie do usunięcia

Gałęzie do usunięcia

Wczoraj, 22 marca druhowie z naszej jednostki w ramach działalności społecznej podjęli się usunięcia mogących zagrażać bezpieczeństwu gałęzi z drzew przy kościele parafialnym w Słubicach.

Akcję usunięcia gałęzi udało się przeprowadzić dzięki wsparciu druhów z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Dobrzyków, która w działaniach wsparła nas podnośnikiem koszowym znajdującym się na wyposażeniu jednostki. Dzięki temu można było usunąć gałęzie znajdujące się nawet na wysokości kilkunastu metrów.
Druhowie z naszej jednostki z wielkim zaangażowaniem, z zachowaniem odpowiedniej ostrożności oraz przy dbałości o bezpieczeństwo swoje oraz innych usunęli najbardziej niebezpieczne gałęzie. Warto podkreśli, iż jak się okazało część z gałęzi drzew była mocno spróchniała, co przy gwałtownych wiatrach mogłoby skończyć się uszkodzeniem mienia, a nawet utratą zdrowia.
Wczorajsze działania wymagały wyłączenia lub czasowego całkowitego zamknięcia fragmentów drogi powiatowej oraz gminnej z uwagi na fakt, iż gałęzie spadające z wysokości kilkunastu metrów mogły zachowywać się nieprzewidywalnie. Po akcji miejsce zostało uprzątnięte w taki sposób aby pozostałości po gałęziach nie zagrażały bezpieczeństwu.
Dzięki wspólnej pracy możemy zdziałać wiele. Ta akcja pokazała, iż druhowie strażacy to osoby niosące pomoc nie tylko podczas akcji ratowniczych ale również w sytuacjach wydawałoby się bardzo błahych.
Podczas tych działań jednostka pozostawała w ciągłej dyspozycji i gotowości bojowej i w razie zaistnienia takiej potrzeby była gotowa to wyjazdu natychmiast.

Dołącz do nas
Google+