OSP Słubice
Tradycyjna brama dla Druha Strażaka

Tradycyjna brama dla Druha Strażaka

Dzień, w którym dwie osoby wstępują w związek małżeński jest dniem wyjątkowym, gdy dotyczy to strażaka jest to również wyjątkowe wydarzenie dla całej jednostki.

Wczoraj 22 lutego nasza jednostka zorganizowała tradycyjną bramę weselną dla Młodej Pary, która związana jest z jednostką. W ten sposób chcieliśmy symbolicznie wyrazić swoją radość i szacunek dla Nowożeńców.
Tradycyjnie uniemożliwiliśmy przejazd orszakowi weselnemu aby przekazać Parze Młodej życzenia oraz kwiaty od druhów z jednostki. Dodatkowo jak zwykle wspaniały popis dała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, która przygrywała głównym bohaterom tej uroczystości.
„Mamy nadzieję, iż ta symboliczna brama to ostatnia przeszkoda w Waszym wspólnym życiu” – mówiliśmy na zakończenie.
Po wręczeniu kwiatów oraz złożeniu życzeń w podniosły sposób poprowadziliśmy weselny korowód aż do samego miejsca uroczystości weselnej. Była nam bardzo miło, iż mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym dla naszego druha wydarzeniu. Jesteśmy przekonani, iż nasze życzenia skierowane do Pary Młodej spełnią się, a wczorajszy dzień zostanie w ich pamięci na zawsze.
Całe przedsięwzięcie wymagało czasowego zamknięcia drogi. Odbyło się to zgodnie z zasadami i przy zachowaniu największej ostrożności. W trakcie całego wydarzenia jednostka pozostawała w dyspozycji i gotowości bojowej.

Dołącz do nas
Google+