OSP Słubice
Boże Ciało 2020

Boże Ciało 2020

Dziś, 11-go czerwca, w Kościele Katolickim przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która zwana jest potocznie uroczystością Bożego Ciała.

Nasi druhowie aktywnie włączyli się w parafialne obchody tej uroczystości. Obok przygotowania ołtarza do którego przychodzi procesja, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników procesji i uczestników ruchu drogowego poprzez zabezpieczenie realizowane przez ratowników z naszej jednostki.

Punktualnie o godzinie 12:00 w Kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Słubicach rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, w której udział wziął pododdział strażaków ochotników pod dowództwem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Słubicach Wiesława Cichosza. W skład pododdziału weszły poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Przemysła Adamowicz, Paweł Rybarczyk, Tomasz Robak) i OSP w Sielcach oraz druhowie z jednostek OSP w Słubicach (Aleksandra Witczeska, Krzysztof Dylicki, Marek Tarka, Andrzej Markiewicz, Mariusz Robak, Ryszard Zieliński, Sławomir Ambroziak, Adam Rączka), OSP w Grzybowie i OSP w Łaziskach.

Uczestnicy Eucharystii sformowani w orszak procesyjny przemaszerowali do czterech ołtarzy zlokalizowanych na terenie Słubic. W procesji uczestniczyła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza. Jako pierwszy uczestnicy procesji odwiedzili tradycyjnie ołtarz zlokalizowany przy naszej strażnicy. Nad bezpiecznym przebiegiem procesji czuwali nasi druhowie Krzysztof Dobaczewski, Andrzej Dobaczewski, Marek Bogiel, Piotr Kaczmarek, Rafał Bogiel, Bartłomiej Tomasik, Sebastian Chaber i Michał Dylicki.

Po zakończeniu uroczystości przystąpiliśmy do sprzątania terenu przy strażnicy. Kwiaty, które przyozdabiały ołtarz zostały tradycyjnie złożone na pomnikach zmarłych druhów z naszej jednostki, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym w Słubicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość oraz wiele miłych słów związanych z przygotowanym przez nas ołtarzem i naszą działalnością.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/boze-cialo-2020/

Dołącz do nas
Google+