OSP Słubice
Honorowo oddaliśmy krew

Honorowo oddaliśmy krew

Nikt na świecie nie wymyślił jeszcze żadnej substancji, która pozwoliłaby zastąpić krew, a co za tym idzie żeby bez naturalnej krwi ratować ludzkie życie i zdrowie.

Od wielu lat propagujemy idee Honorowego Dawstwa Krwi, w którą czynnie włączają się nasi strażacy. Wśród naszych członków są osoby, które regularnie oddają krew niezależnie od tego czy jest ku temu konkretna okazja czy nie. Tym razem podjęliśmy decyzję, aby wspólnie, z ramienia naszej jednostki udać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku.

W piękny sobotni poranek nasi ratownicy Marek Bogiel, Krzysztof Dobaczewski oraz Michał Dylicki pojawili się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, gdzie siedzibę ma oddział terenowy RCKiK w Płocku. Po dopełnieniu niezbędnych formalności, wielkokrotnej dezynfekcji, mierzeniu temperatury oraz wstępnych badaniach wszyscy zostali dopuszczeni do oddania krwi. Finalnie każdy z ratowników oddał po 450 ml tego cennego płynu.

Serdeczne podziękowania dla personelu RCKiK w Płocku, w szczególności dla Pań pielęgniarek, które w sposób profesjonalny dokonują pobrań. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do oddawania krwi, a szczególnie do robienia tego cyklicznie. Krew potrzebna jest nieustannie, a każdy z nas może pomóc ją pozyskać.

Podczas dzisiejszego dnia pojawił się pomysł, aby zaprosić przedstawicieli RCKiK w Płocku wraz z Ambulansem do poboru krwi do naszej miejscowości, do Słubic i ułatwić mieszkańcom gminy oraz sąsiednich miejscowości oddanie krwi. Zwracamy się do Państwa z pytanie czy chcielibyście wziąć udział w akcji zbiórki krwi jeżeli miałaby ona miejsce w Słubicach? Informacje na ten temat przekazywać można w wiadomościach prywatnych przez FanPage OSP Słubice, w komentarzach pod artykułem lub mailowo na adres ospslubice@op.pl.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/honorowo-oddalismy-krew/

Dołącz do nas
Google+