OSP Słubice
Otworzyliśmy serca dla małego Bruna!

Otworzyliśmy serca dla małego Bruna!

Ochotnicza Straż Pożarna od zawsze u swoich podstaw miała pomoc potrzebującym. Zadanie to realizowane może być nie tylko podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Pierwszy raz druhowie z naszej jednostki pomagali Brunowi w 2017 roku, kiedy to wspólnie z druhami z jednostek OSP w Juliszewie, OSP w Łaziskach i OSP w Grzybowie oddawaliśmy krew niezbędną do przeprowadzenia operacji. Nadal istnieje duże prawdopodobieństwo, iż krew będzie ponownie potrzebna. Można ją oddawać w siedzibach RCKiK lub podczas akcji terenowych podając następujące dane: Bruno Drozd, Klinika Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi, ul. Rzgowska 281/289.

Kilka tygodni temu okazało się, iż Bruno potrzebuje kosztownej zagranicznej operacji, a jego rodzina i znajomi prowadzą starania związane ze zgromadzeniem niezbędnej kwoty. Podjęliśmy decyzę o zorganizowaniu koncertu charytatywnego. Koncert doszedł do skutku wczoraj – 17-go lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach.

Inicjatorami tego wydarzenia byli przedstawiciele naszej jednostki: Aleksandra Witczeska, Krzysztof Dobaczewski oraz Michał Dylicki. W trakcie koncertu pieniądze do puszek zbierali wolontariusze Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej. Na scenie wystąpili: Orkiestra Dęta OSP w Słubicach, pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza, Zespół Ludowy Grzybowianki i Grzybowiacy pod kierownictwem Edyty Piegowskiej oraz zespól MEDION. Dodatkowo przed budynkiem biblioteki zainteresowani mogli zapoznać się ze sprzętem jaki znajduje się na wyposażeniu naszej jednostki, gdzie obecni byli druhowie pod dowództwem Prezesa Marka Tarki. Ponadto na zaproszenie odpowiedzieli druhowie z OSP Juliszewie, OSP w Dobrzykowie, OSP w Grzybowie, OSP w Łaziskach i OSP w Troszynie Polskim. Słodki poczęstunek przygotowały przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Słubicach, pod przewodnictwem Katarzyny Cieślak. W koncercie uczestniczył również Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/wydarzenia/otworzylismy-serca-dla-malego-bruna/

Dołącz do nas
Google+