OSP Słubice
Symboliczne dzielenie się opłatkiem ze strażakami

Symboliczne dzielenie się opłatkiem ze strażakami

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnym czasem spotkań z bliskimi, przy wieczerzy wigilijnej i dzielenia się opłatkiem.

Nie wszyscy jednak tego dnia będą mogli spotkać się w rodzinnych domach. Są wśród nich Strażacy, Policjanci, Lekarze, Pielęgniarki czy Ratownicy Medyczni, którzy czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem podczas tego wyjątkowego wieczoru. Obok nich wielu Strażaków Ochotników, którzy spędzając czas z najbliższymi, gotowi będą do podjęcia interwencji w każdej chwili, licząc na to, że akurat tego dnia nie odezwie się dźwięk syreny alarmowej.

Rozumiejąc trud służby w tym szczególnym dniu postanowiliśmy wykonać symboliczny gest i udać się do strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, którzy akurat tego dnia pełnią swoją służbę. Celem nasze wizyty było spotkanie z nimi, lecz nie podczas działań czy ćwiczeń, złożenie życzeń i symboliczne przełamanie się opłatkiem.

Tego popołudnia odwiedziliśmy ratowników pełniących służbę w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych nr 1, 2 i 3 w Płocku oraz dyspozytorów pełniących tego dnia służbę na Stanowisku Kierowania. Jako strażacy, czy to Państwowej czy Ochotniczych Straży Pożarnych jesteśmy jedną wielką rodziną, która wspiera się w trudnych chwilach oraz zawsze może na siebie liczyć.

Jeszcze raz Wesołych Świąt dla wszystkich Strażaków!

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/wydarzenia/symboliczne-dzielenie-sie-oplatkiem-ze-strazakami/

Dołącz do nas
Google+