OSP Słubice
Ostatnie pożegnanie Druha Kazimierza Kochanka

Ostatnie pożegnanie Druha Kazimierza Kochanka

Ostatnie pożegnania są zawsze bardzo trudnymi chwilami dla bliskich, w tym również dla rodziny strażackiej.

Dziś, 18-go grudnia, w Kościele Parafialnym w Iłowie odbyła się uroczystość żałobna Druha Kazimierza Kochanka, wieloletniego członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach oraz Orkiestry Dętej OSP w Słubicach.

W tym smutnej chwili nie mogło zabraknąć braci strażackiej, którą reprezentowali: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki, Wiceprezes, Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka oraz Komendant Gminny – Wiesław Cichosz, który poprowadził pododdział strażaków. W skład pododdziału weszły poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Adam Rączka), OSP w Sielcach, OSP w Juliszewie, OSP w Wiączeminie Polskim i OSP w Iłowie oraz strażacy z OSP w Słubicach (Krzysztof Dylicki, Krzysztof Dobaczewski, Aleksandra Witczeska, Andrzej Żabka, Marek Bogiel, Michał Dylicki), OSP w Juliszewie, OSP w Wiączeminie Polskim i OSP w Grzybowie. Żałobna uroczystość Druha Kazimierza nie mogłaby odbyć się bez jego ukochanej Orkiestry Dętej OSP w Słubicach, w której uczestniczył przez wiele lat.

Podczas Eucharystii Proboszcz Parafii w Iłowie – Ksiądz Krzysztof Borucki wielokrotnie podkreślał udział strażaków ochotników w tej trudnej, szczególnie dla bliskich, uroczystości. W imieniu swoim oraz rodziny podziękował również wszystkim przybyłym strażakom.

Ciało Druha Kazimierza spoczęło na cmentarzu parafialnym w Iłowie. W imieniu całej braci strażackiej Druh Kazimierz pożegnany został przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztofa Dylickiego. Podczas opuszczania trumny z ciałem do mogiły pożegnany został przez Orkiestrę Dętą oraz sygnały dźwiękowe samochodów strażackich.

Druh Kazimierz Kochanek żył będzie wiecznie w naszej pamięci jako zaangażowany członek OSP oraz Orkiestry Dętej.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/wydarzenia/ostatnie-pozegnanie-druha-kazimierza-kochanka/

Dołącz do nas
Google+