OSP Słubice
Odblaski zwiększają bezpieczeństwo

Odblaski zwiększają bezpieczeństwo

Jesień zawitała już do Polski na dobre. Dni stają się krótsze i co za tym idzie wcześniej robi się ciemno. W takich warunkach piesi są gorzej widoczni.

Wczoraj, 19-go października Przedszkole Samorządowe w Słubicach odwiedzili goście: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego – Adam Sierocki, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki oraz delegacja druhów z naszej jednostki (Prezes – Marek Tarka, Naczelnik – Krzysztof Dobaczewski, Aleksandra Witczeska, Przemysław Adamowicz).

Spotkanie miało na celu przypominanie i nauczanie najmłodszych jak ważne dla pieszych jesienią i zimą są elementy odblaskowe. W tym okresie czasu piesi są często bardzo mało widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, co może doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji.

Najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe, elementy z wbudowanymi diodami LED oraz jako wspólny prezent specjalny, również odblaskowy, wąż spacerowy. Odblaski są elementem akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, do której propagowania aktywnie włącza się Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.

W ramach podziękowania przedszkolaki, wspólnie z Dyrektorem Przedszkola – Jadwigą Zwierzchowską, wręczyli gościom wyjątkowe jesienne bukiety. Jesteśmy przekonani, iż zwracanie uwagi na kwestie bezpieczeństwa na drodze, już od najmłodszych lat, przyniesie odpowiednie efekty w przyszłości.

Dołącz do nas
Google+