OSP Słubice
OSP w Gąbinie działa już od 120 lat!

OSP w Gąbinie działa już od 120 lat!

120 lat temu, w 1898 roku w Gąbinie powołana została do życia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, która działa po dziś dzień niosąc ratunek i będąc powodem do dumy dla mieszkańców Gąbina, powiatu płockiego oraz województwa mazowieckiego.

W minioną niedzielę, 9-go września odbyły się uroczyste obchody jubileuszu, które rozpoczęła Msza Święta w Kościele w Gąbinie, która sprawowali Ksiądz Andrzej Zakrzewski – kapelan strażaków Diecezji Płockiej, Ksiądz Roman Bagiński – kapelan strażaków powiatu płockiego oraz Ksiądz Andrzej Świderski – proboszcz parafii w Gąbinie. Następnie pododdział oraz poczty sztandarowe, pod dowództwem Leszka Fortuńskiego, przemaszerowały na gąbiński rynek, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Wzięli w niej udział m.in.: Przewodniczący KR OW ZOSP RP na Mazowszu – Karol Podleśny, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku – Hilary Januszczyk, Komendant Miejski PSP w Płocku – Grzegorz Padzik, Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Płocku – Artur Czachowski, Wicestarosta Płocki – Iwona Sierocka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego – Adam Sierocki, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin – Krzysztof Jadczak, Kierownik Delegatury UW w Płocku – Marlena Mazurska oraz wielu innych znamienitych gości. Naszą jednostkę na uroczystości reprezentowali: Prezes – Marek Tarka, Druh Adam Rączka oraz poczet sztandarowy w składzie: Michał Dylicki, Kamil Duda i Sebastian Chaber.

W trakcie trwania uroczystości padło wiele ciepłych słów skierowanych do strażaków ochotników z Gąbina oraz innych jednostek. Koledzy z Gąbina otrzymali również prezenty od samorządu województwa mazowieckiego, który wręczył Marszałek Adam Struzik, samorządu powiatu płockiego, który wręczyła Wicestarosta Iwona Sierocka oraz samorządu Miasta i Gminy Gąbin, który wręczył Burmistrz Krzysztof Jadczak. Był to również czas odznaczeń i wyróżnień, którymi uhonorowani zostali druhowie z OSP w Gąbinie.

Ostatnim punktem była defilada pocztów sztandarowych i pododdziału ulicami Gąbin oraz parada samochodów strażackich z jednostki OSP w Gąbinie, a zebrani mogli skosztować grochówki z kuchni polowej.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Płocku

Dołącz do nas
Google+