OSP Słubice
Pomagamy na różne sposoby

Pomagamy na różne sposoby

Krew jest tak samo potrzebny człowiekowi do życia jak tlen, ale niestety jej zapasy dla potrzebujących bardzo szybko znikają z banków krwi.

Część z naszych druhen i druhów regularnie lub okazjonalnie jest Honorowymi Dawcami Krwi. Osoby, które regularnie oddają krew czynią to co ok. 2 miesiące, w przypadku mężczyzn, oraz 3 miesiące, w przypadku kobiet. Ma to miejsce podczas zbiórek terenowych, ale również odwiedzając płocki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który ma siedzibę w Szpitalu Wojewódzkim.

W minionym tygodniu RCKiK w Płocku odwiedziła trójka naszych członków: Druhna Aleksandra Witczeska, Druh Krzysztof Dobaczewski oraz Druh Marek Bogiel. Po rejestracji i pozytywnym przejściu badań w laboratorium oddali oni po 450 ml krwi, która służyć będzie do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Z uwagi na spadającą ilość Dawców, serdecznie zachęcamy do oddawania krwi w RCKiK. Dla wszystkich, który mają obawy należy się wyjaśnienie, iż procedura ta jest niemal bezbolesna , a satysfakcja z uczynienia tego gestu jest niewyobrażalna.

Dołącz do nas
Google+