OSP Słubice
Uroczystości Bożego Ciała

Uroczystości Bożego Ciała

Jednym z głównych elementów obchodów Bożego Ciała jest procesja do czterech ołtarzy.

Tegoroczne obchody Bożego Ciała w parafii w Słubicach rozpoczęła Msza Święta, która odprawiona została o godzinie 12:00 w Kościele parafialnym. Następnie procesja przemaszerowała ulicami Słubic do ołtarzy, które zlokalizowane były kolejno: przy strażnicy OSP w Słubicach, przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach, na osiedlu „za szkołą” oraz przy Kościele parafialnym.

W procesji udział wzięli parafianie, dzieci, które niedawno przyjęły I Komunię Świętą, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, członkinie wspólnot modlitewnych, członkowie Zespołu Ludowego Grzybowianki & Grzybowiacy, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza oraz druhowie z OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie oraz OSP w Słubicach. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji oraz uczestników ruchu drogowego czuwali nasi druhowie w zastępach 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit oraz 369[M]53 SLOp Toyota Hilux.

Po zakończeniu procesji nasi druhowie przystąpili do demontażu ołtarza przy strażnicy, a cięte kwiaty, które przekazali parafianie, zostały złożone na grobach strażaków z naszej jednostki, spoczywających na słubickim cmentarzu.

Dołącz do nas
Google+