OSP Słubice
Pałac w Słubicach przygotowany do Bożego Ciała

Pałac w Słubicach przygotowany do Bożego Ciała

Obchody uroczystości Bożego Ciała są wyjątkowym przeżyciem dla katolików, ich główną częścią jest procesja do Ołtarzy.

Przy trasie procesji znajduje się Pałac w Słubicach, który dzięki staraniom właściciela, specjalnie na tę uroczystość, zmienia swoje oblicze. Na ścianie frontowej Pałacu zawisł baner przedstawiający Jezusa Chrystusa, który ubrany jest w białą szatę. Stojąc, unosi prawą rękę w geście błogosławieństwa, lewą ręką wskazuje na swoje serce, z którego wychodzą promienie: jasny blady i czerwony. Ten pierwszy symbolizuje wodę usprawiedliwiającą duszę, czerwony zaś to krew, która jest życiem dusz (obie miały wytrysnąć z przebitego na krzyżu boku Jezusa).

Pomocą przy montażu służyli nasi druhowie, którzy wykorzystali do tego celu podnośnik hydrauliczny z koszem, dzięki któremu szybko i sprawnie udało się rozwiesić wizerunek Chrystusa.

Po zakończonych działaniach nasi druhowie mieli również możliwość obejrzeć wyjątkowy suwenir jaki jest w posiadaniu właściciela Pałacu Sławomira Ambroziaka, sąsiada naszej strażnicy. Jest nim tabliczka z wizerunkiem Św. Floriana i napisem Warszawskie Towarzystwo Ubezpieczeń. Tabliczka była informacją o ubezpieczeniu budynku, były to początki ubezpieczeń na ziemiach polskich.

Dołącz do nas
Google+