OSP Słubice
Świetna zabawa na Gminnym Dniu Dziecka

Świetna zabawa na Gminnym Dniu Dziecka

W tym roku po raz 4 uczniowie ze szkół z terenu gminy, spotkali się na placu przy szkole w Słubicach, gdzie czekały na nich atrakcje z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Od kilku lat kontynuowana jest formuła wspólnego spędzania Dnia Dziecka. W tym roku, wyjątkowo 30 maja, uczniowie ze szkół w Słubicach, Świniarach i Piotrkówku spotkali się na placu przy Szkole Podstawowej w Słubicach. Czekało tam na nich wiele atrakcji, które przy sprzyjające aurze sprawiły najmłodszym wiele radości.

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył pod hasłem ,,Kto Ty jesteś Polak mały”. Zgromadzone dzieci i opiekunów serdecznie przywitali Wójt Gminy Słubice Krzysztof Dylicki i Przewodnicząca Rady Gminy w Słubicach Katarzyna Milczarek, zapraszając do wspólnej zabawy.

Obok wielu atrakcji, takich jak m.in. dmuchane zamki, trampolina bungee, ujeżdżanie byka, ścianka wspinaczkowa, wata cukrowa, lody, itp. na najmłodszych czekały wóz policyjny oraz samochód strażacki z naszej jednostki. Ciekawym elementem była foto-budka, w której można było wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Druhowie z naszej jednostki (Marek Bogiel, Krzysztof Dobaczewski, Ewa Jabłońska, Andrzej Dobaczewski) obok prezentacji samochodu przygotowali dla dzieci kurtynę wodną, możliwość przymierzenia hełmów i innych elementów wyposażenia osobistego strażaków oraz zwiedzenie od wewnątrz naszego pojazdu.

Największym szczęściem jakie czekało na organizatorów oraz naszych druhów podczas dzisiejszego Dnia Dziecka był uśmiech i radość najmłodszych, którzy mogli dziś miło i przyjemnie spędzić czas z kolegami i koleżankami.

Dołącz do nas
Google+