OSP Słubice
Pierwszy słubicki Wrak Race

Pierwszy słubicki Wrak Race

Tegoroczny Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach obfitował w kilka imprez towarzyszących. Jedną z nich były wyścigi Wrak Race w ramach Polskiej Ligi Wraków/Motociekawy.

Już od wczesnych godzin porannych na „Pola Grunwaldu”, a konkretnie Łazisk przybywały lawety z nieco już wysłużonymi samochodami. Były to zespoły, które miały rywalizować w ramach wyścigów Wrak Race, które po raz pierwszy odbyły się na terenie naszej gminy.

O bezpieczeństwo kibiców i zawodników zadbali strażacy ochotnicy z: OSP w Słubicach (Michał Dylicki, Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Andrzej Dobaczewski, Grzegorz Ryfa, Piotr Bogiel, Kamil Duda, Bartłomiej Tomasik i Tomasz Robak), OSP w Juliszewie oraz OSP w Łaziskach. Imprezę zabezpieczały dwa zastępy z naszej jednostki: 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego oraz 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Na starcie wyścigu stanęło kilkudziesięciu zawodników, w tym również załogi z terenu gminy Słubice, którzy rywalizowali o zwycięstwo oraz punkty do klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Wraków/Motociekawy . Należy również wspomnieć, iż pojazdy jakimi poruszali się uczestnicy wyścigu to samochody osobowe, których wartość handlowa nie przekracza 1000 zł.

Na specjalnie przygotowanym torze zawodnicy startując w grupach mieli za zadanie pokonać jak największą liczbę okrążeni w danym czasie. Trudność polegała na tym, iż tor był nierówny, zakręty ostre oraz mogło dochodzić do kontaktu między pojazdami. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach ST i PROTO, a dodatkową atrakcją był wyścig wszystkich załóg, jakie były w stanie jeszcze startować, o puchar Wójta Gminy Słubice.

Finalnie dochodziło do wielu stłuczek, wiele samochodów ugrzęzło na trasie, część uległa awariom, ale w większości udało się przywrócić im drugie życie i ponownie mogły brać udział w zawodach. Podczas całych zawodów doszło do jednej niebezpiecznej sytuacji, a mianowicie w płomieniach stanął jeden z pojazdów. Dzięki szybkiej interwencji udało się opanować sytuację i niewielki pożar objął jedynie komorę silnika.

Serdecznie gratulujemy organizatorom i władzom gminy przygotowania świetnej imprezy, która zgromadziła wielu kibiców oraz oczywiście zawodnikom za stworzenie wyjątkowego widowiska. Ze swej strony dziękujemy za fantastyczną współpracę i liczymy, że wyścigi wpiszą się na stałe w kalendarz imprez na terenie gminy.

Dołącz do nas
Google+