OSP Słubice
VI Biało-Czerwony Międzygminny Rajd Rowerowy już za nami

VI Biało-Czerwony Międzygminny Rajd Rowerowy już za nami

Pomysł organizacji międzygminnego rajdu rowerowego zrodził się kilka lat temu, a każda jego kolejna edycja odbywa się niezmiennie w świetnej atmosferze.

Dziś, 12-go maja odbyła się kolejna, 6 już edycja Międzygminnego Rajdu Rowerowego, którego organizatorami są dyrekcja, pracownicy oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie. Tegoroczną edycję patronatem objęli Starosta Płocki – Mariusz Bieniek oraz Starosta Gostyniński – Tomasz Matuszewski, a wsparcia organizatorom udzielili Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sanniki – Gabriel Wieczorek. Odpowiedzialni za bezpieczny przebieg rajdu byli druhowie z OSP w Słubicach (Marek Bogiel, Piotr Kaczmarek, Piotr Bogiel, Bartłomiej Tomasik, Sebastian Chaber, Andrzej Dobaczewski, Aleksandra Witczeska, Przemysław Adamowicz, Michał Dylicki) oraz policjanci z Gąbina i Sannik. W zabezpieczeniu udział wzięły dwa zastępy z naszej jednostki: 369[M]53 SLOp Toyota Hilux oraz 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit + przyczepka kwatermistrzowska. W związku z tegoroczną patriotyczną tematyką rajdu nasze pojazdy zostały wzbogacone o biało-czerwone flagi, które towarzyszyły nam przez cały rajd.

Rajd tradycyjnie rozpoczął się od Ośrodka w Mocarzewie. Przed startem Druh Michał Dylicki oraz policjanci przybliżyli uczestnikom podstawowe zasady organizacji i bezpieczeństwa jakie należy zachować w trakcie przejazdu. Następnie peleton w eskorcie policji i straży przejechał do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach gdzie miał miejsce pierwszy krótki przystanek i dołączenie chętnych do rajdu. Kolejny przystanek na zregenerowanie sił i posilenie się zimnymi i pysznymi lodami miał miejsce w Hotelu Kawallo, który przyjął uczestników. Następnie uczestnicy przejechali przez miejscowość Studzieniec i udali się ponownie do Ośrodka w Mocarzewie.

Podsumowaniem rajdu był wspólny piknik integracyjny, który odbył się na terenie Ośrodka w Mocarzewie, gdzie można było skosztować pysznej grochówki i kompotu. Był to czas na wspólne spotkanie i rozmowy. Podczas rajdu obecni byli również Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sanniki – Gabriel Wieczorek, co było bardzo miłym akcentem.

Ze wstępnych szacunków wynika, iż tegoroczna edycja rajdu zgromadziła ok. 200 uczestników z gmin Słubice, Sanniki i Gąbin. Atmosfera podczas rajdu, niezmiennie od pierwszej jego edycji, była wyśmienita. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy organizatorom wykonania świetnej i wcale nie łatwej pracy. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za miłe przyjęcie i bardzo dobrą współpracę.

Dołącz do nas
Google+