OSP Słubice
120 lat OSP w Gąbinie i poświęcenie nowego, wyjątkowego wozu

120 lat OSP w Gąbinie i poświęcenie nowego, wyjątkowego wozu

Wczorajszy dzień był wyjątkowy dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie oraz całej społeczności gminy Gąbin.

Wczoraj, 6-go maja, w Gąbinie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka, które połączone były ze 120-leciem istnienia jednostki OSP w Gąbinie oraz poświęceniem i przekazaniem nowego wozu bojowego dla tej jednostki. Obchody rozpoczęły się o godzinie 12:00 w gąbińskim kościele, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji strażaków.

Kolejnym punktem uroczystości była zbiórka, która rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości – druha Leszka Fortuńskiego. Meldunek przyjął druh Karol Podleśny – członek Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Obchody swoją obecnością uświetniło wiele znamienitych osób, w tym gospodarze uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin – Krzysztof Jadczak oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie – druh Waldemar Zawadzki, którzy powitali zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się były prezes PKN Orlen – Wojciech Jasiński; Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik; członek Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego OSP – Karol Podleśny, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku – Jacek Starczewski, Wicestarosta Płocki – Iwona Sierocka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Adam Sierocki, Komendant Komisariatu Policji w Gąbinie – Piotr Donarski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gąbin – Edward Wilgocki, radni Miasta i Gminy Gąbin, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych. W uroczystości wzięli również udział licznie zgromadzeni mieszkańcy. Naszą jednostkę reprezentował Prezes – Marek Tarka.

Głównym punktem uroczystości było uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA, który został zabudowany na podwoziu MAN. Samochód zyskał imię „Adam”.

Zdjęcia PSL Mazowsze: https://www.facebook.com/pg/PSL-Mazowsze-395533923834784/photos/?tab=album&album_id=1647573751964122

Więcej zdjęć i informacji: http://terazgabin.pl/2018/05/07/strazacy-opanowali-gabinska-starowke-oficjalnie-otrzymali-nowy-woz-zdjecia/

Dołącz do nas
Google+