OSP Słubice
Dobra nowina o Zmartwychwstaniu ogłoszona!

Dobra nowina o Zmartwychwstaniu ogłoszona!

Rezurekcja jest wyjątkowym nabożeństwem, połączonym z procesją, którego zadaniem jest obwieszczenie wszystkim dobrej nowiny o Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Dziś, 1-go kwietnia, tradycyjnie o godzinie 6:00 rano strażacy i parafianie, spotkali się w Kościele, aby odbyć tę symboliczną drogę i wspólnie od modlitwy rozpocząć ten dzień. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe jednostek OSP w Słubicach (Przemysław Adamowicz, Krzysztof Dobaczewski, Michał Dylicki), OSP w Sielcach i druhowie z jednostek OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie i OSP w Sielcach, pod dowództwem Komendanta Gminnego Wiesława Cichosza oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza. Kilkanaście minut przed rozpoczęciem Eucharystii i procesji, symboliczną wartę pełnili nasi druhowie w składzie: Marek Tarka, Marek Bogiel, Andrzej Dobaczewski, Dominik Mićkowski i Jacek Górecki, którzy podczas procesji, również pełnili rolę warty przy Najświętszym Sakramencie.

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się od procesji wokół świątyni, która odbyła się w asyście strażaków, Orkiestry Dętej, Zespołu Ludowego Grzybowianki, Koła Gospodyń Wiejskich ze Słubic oraz licznie zgromadzonych parafian. Następnie podczas Mszy Świętej wspólnie przeżywaliśmy cud Zmartwychwstania Chrystusa. Na zakończenie Eucharystii Proboszcz Parafii w Słubicach – Roman Batorski podziękował wszystkim, którzy zaangażowani byli w organizację tegorocznych obchodów, w tym również strażakom i Orkiestrze za warty przy Grobie Pańskim i udział w dzisiejszej uroczystości.

Po zakończeniu Eucharystii, strażacy udali się do strażnicy OSP w Łaziskach, gdzie druhowie z tej jednostki przygotowali tradycyjny poczęstunek, wielkanocne śniadanie dla strażaków. Wspólnie z druhami w tej bardzo ważnej dla społeczności strażackiej uroczystości uczestniczyli również: Wójt Gminy Słubice, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki; Komendant Gminny, Naczelnik OSP w Łaziskach – Wiesław Cichosz; Wiceprezes ZOG, Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka; Członek ZOG, Prezes OSP w Łaziskach – Józef Walewski; Członek ZOG, Skarbnik OSP w Grzybowie – Wiesław Milczarek; Członek ZOG, Wiceprezes OSP w Słubicach – Andrzej Markiewicz; Prezes OSP w Sielcach – Paweł Gaworski; Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego, Skarbnik OSP w Słubicach – Marek Bogiel; Kościelny w Parafii w Słubicach – Grzegorz Brzoza oraz Organista – Dariusz Lange. Niestety po raz pierwszy od niepamiętnych czasów na zaproszenie nie odpowiedzieli księża: Proboszcz Parafii w Słubicach oraz Ksiądz Kanonik, którzy zawsze przed rozpoczęciem Wielkanocnego Śniadania Strażaków modlili się wspólnie z nami i święcili przygotowane na ten dzień potrawy. Nie ukrywamy, że jest nam bardzo przykro z tego powodu.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich przybyłych, którego dokonał Prezes OSP w Łaziskach – Józef Walewski, następnie krótki występ przygotowała Orkiestra Dęta OSP w Słubicach i głos zabrał Wójt Gminy Słubice, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego – Krzysztof Dylicki, który podziękował wszystkim za udział w dzisiejszych uroczystościach, gospodarzom za przygotowanie tego spotkania oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

W imieniu Zarządu OSP w Słubicach składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich druhów za uczestnictwo w tegorocznych obchodach Świąt Wielkiej Nocy oraz dla gospodarzy naszego tegorocznego wielkanocnego śniadania.

Dołącz do nas
Google+