OSP Słubice
Jesteśmy spoKREWnieni służbą!

Jesteśmy spoKREWnieni służbą!

1-go marca obchodziliśmy narodowy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych, postaci czasami zapomnianych, pomijanych lub marginalizowanych. Szczęśliwie pamięć o Bohaterach wraca.

Dziś, 3-go marca odbyła się kolejna zbiórka krwi w ramach akcji spoKREWnieni służbą, jest to akcja organizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Obrony Narodowej, w hołdzie dla Żołnierzy Wyklętych. Akcje wśród strażaków na naszym terenie koordynuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

O godzinie 8:00 ratownicy z OSP z terenu powiatu płockiego i JRG KM PSP w Płocku spotkali się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku, które mieści się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Strażakom towarzyszył koordynator z ramienia KM PSP w Płocku, Naczelnik Wydziału Organizacyjno – Kadrowego, oficer prasowy – st. kpt. Edward Mysera. Gminę Słubice reprezentowali przedstawiciele trzech jednostek: OSP w Słubicach – Ewa Jabłońska, Kamil Duda i Michał Dylicki; OSP w Juliszewie – Krzysztof Pliszka i Bogdan Nowicki oraz OSP w Piotrkówku – Krzysztof Józwik.

Po wypełnieniu obowiązkowej ankiety, przejściu niezbędnych badań krwi i wizyty u lekarza druhna i druhowie mogli przystąpić do oddania krwi. Wszyscy przedstawiciele naszej gminy okazali się zdrowi i zostali zakwalifikowani jako osoby mogące oddać krew, a tym samym włączyć się czynnie w akcję i pomóc potrzebującym.

W imieniu swoim oraz przedstawicieli KM PSP w Płocku serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i poświęcenie cennego czasu na oddanie jeszcze cenniejszego daru jakim jest krew dla człowieka. Podziękowania należą się również tym, którzy szczerze i z serca chcieli uczestniczyć w akcji, ale stan zdrowia lub inne czynniki wyeliminowały ich z niej. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania RCKiK i dzielenia się swoją krwią. Tym bezbolesnym gestem przyczyniamy się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Dołącz do nas
Google+