OSP Słubice
Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku emerytem - Dziękujemy za współpracę!

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku emerytem - Dziękujemy za współpracę!

Pokoleniowa zmiana warty w każdej dziedzinie życia jest rzeczą naturalną, niemniej jednak każde rozstania bywają chwilami nostalgii i zamyślenia.

Wczoraj, 27-go lutego, w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą i przejścia w stan spoczynku, Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Płocku - st. bryg. Andrzeja Borkowskiego, który po wielu latach pracy na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa obywateli przeszedł na emeryturę.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mirosławowi Jasztalowi przez dowódcę uroczystości kpt. Michała Żółtowskiego. Po odczytaniu stosownej decyzji st. bryg. Andrzej Borkowski pożegnał się ze sztandarem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, a następnie złożył meldunek o zdaniu obowiązków zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – pisze na stronie KM PSP w Płocku, rzecznik prasowy - st. kpt. Edward Mysera.

W uroczystości obok oficerów i pracowników KM PSP w Płocku, na czele z Komendantem - bryg. Grzegorzem Padzikiem, udział wzięli m.in.: Zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Mirosław Jasztal, Sekretarz Powiatu Płockiego – Michał Twardy, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Płocku – Jan Jerzy Ryś, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku – Hilary Januszczyk, Dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego i spraw obronnych Urzędu Miasta Płocka – Jan Piątkowski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach – Marek Tarka, Przedstawiciele sąsiednich Komend Powiatowych PSP, Policji, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Biura Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Płocku i Straży Miejskiej.

Podczas uroczystości nie zabrakło wielu ciepłych słów oraz upominków dla ustępującego Zastępcy Komendanta. W imieniu całej społeczności Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Komendantowi Andrzejowi Borkowskiemu za lata owocnej współpracy, za wsparcie i pomoc, na które zawsze mogliśmy liczyć oraz za szacunek jakim obdarzał on strażaków ochotników. Udanej emerytury Panie Komendancie!

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Płocku, st. kpt. Albert Lejman – KM PSP w Płocku

Dołącz do nas
Google+