OSP Słubice
Strażacy z Gminy Słubice oddali krew dla małego Bruna

Strażacy z Gminy Słubice oddali krew dla małego Bruna

Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o potrzebie zbiórki krwi dla malutkiego mieszkańca naszej gminy, który toczy walkę o życie.

Dziś, 2-go grudnia, strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Słubice udali się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do Płocka, zlokalizowanego w Wojewódzkim Szpitalu, gdzie oddali krew dla Bruna.

Po opublikowaniu na naszej stronie informacji zgłosili się do nas przedstawiciele z jednostek OSP w Juliszewie, OSP w Grzybowie i OSP w Łaziskach. Ostatecznie w sobotę do RCKiK wybrało się osiem osób, a dwie inne osoby odwiedziły Centrum w ciągu tygodnia.

Kilkanaście minut przed godziną 8:00, w rejestracji RCKiK zameldowali się druhna i druhowie z OSP w Słubicach, OSP w Grzybowie, OSP w Juliszewie i OSP w Łaziskach - Ewa Jabłońska, Marek Bogiel, Wiesław Milczarek, Mirosław Dutkiewicz, Sebastian Wasilewski, Bogdan Nowicki, Dominik Milczarek i Jakub Maślanka. Cel tej wizyty był konkretny, chodziło o zbiórkę krwi dla małego Bruna, która jest niezbędna do przeprowadzenia ratującej życie operacji. Dodatkowo, również w ciągu tygodnia, dla chłopczyka krew oddali druhowie z OSP w Juliszewie: Krzysztof Pliszka oraz Rafał Szymczak.

Krwiodawcy kolejno przeszli wszystkie etapy: rejestrację, badania krwi, badania lekarskie, aby finalnie oddać ratującą życie krew. Ostatecznie wszyscy, którzy udali się do Centrum oddali po 450 ml krwi i dołożyli cegiełkę do tego, aby Bruno mógł mieć przeprowadzoną operację.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew. Podziękowania należą się również tym, którzy z uwagi na chorobę lub fakt, iż niedawno oddawali krew, nie mogli tego uczynić.

Dołącz do nas
Google+