OSP Słubice
Nowy, wyjątkowy wóz gaśniczy dla OSP w Gąbinie

Nowy, wyjątkowy wóz gaśniczy dla OSP w Gąbinie

Samochody ratowniczo-gaśnicze są nieodłącznymi narzędziami dla ratowników podczas niesienia pomocy potrzebującym.

Wczoraj, 22-go listopada, w godzinach wieczornych, przy strażnicy OSP w Gąbinie miała miejsce symboliczna uroczystość powitania nowego samochodu gaśniczego jaki znalazł się na wyposażeniu jednostki. Nowy pojazd jest wyjątkowy w skali kraju, a nawet w skali Europy. Na czteroosiowym podwoziu MAN TGS 8x8, z silnikiem o mocy 460 KM, znalazła się zabudowa firmy STOLARCZYK. Pojazd ten charakteryzuje dużą pojemnością zbiorników środka gaśniczego – łącznie 12 100 litrów (11 000 litrów wody i 1 100 litrów środka pianotwórczego) oraz autopompą o wydajności 6800 litrów/min. Dodatkowo, pojazdem podróżować może 6-cio osobowy zastęp, w układzie miejsc 1+1+4.

Samochód ten przystosowany jest do prowadzenia działań w trudnym terenie, co umożliwia napęd na wszystkie cztery osie oraz znacznie zminimalizowany nacisk na poszczególne osie. Dodatkowo całkowita długość pojazdu to niespełna 9 metrów.

Wóz zakupiono dzięki wsparciu funduszy unijnych pochodzących z programu RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020, środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Państwowej Straży Pożarnej ze środków przeznaczonych na Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy oraz środków Miasta i Gminy Gąbin.

Serdecznie gratulujemy kolegom z Gąbina nowego pojazdu, z pewnością przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa w regionie, w tym również na terenie Gminy Słubice. Życzymy ilości powrotów równej ilości wyjazdów.

Dołącz do nas
Google+