OSP Słubice
Nowa karetka neonatologiczna w naszym regionie!

Nowa karetka neonatologiczna w naszym regionie!

Ratownictwo medyczne to obok straży pożarnej i policji jeden z głównych filarów, który zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom.

13-go października w Polsce obchodzony był Dzień Ratownictwa Medycznego, ten dzień wyjątkowo świętowała również Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, która obchodziła również 20-lecie swojego istnienia. Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Święta w Płockiej Katedrze, w której uczestniczyły poczty sztandarowe m.in. WSPRiTS w Płocku, Powiatu Płockiego, KM PSP w Płocku KM Policji w Płocku i Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku. Po Eucharystii poświęcone zostały nowe karetki, które trafią do służby w Stacji. Dwie z nich to ambulanse typu S - specjalistyczne, a jedna to karetka typu N - neonatologiczny, czyli pojazd przystosowany do transportu noworodków. Ten ostatni pojazd przewidziany również będzie do "opieki" nad mieszkańcami na terenie Gminy Słubice, której samorząd wsparł finansowo zakup tego ambulansu.

Warto wspomnieć, iż na zakończenie Mszy Świętej, płocka Stacja Pogotowia przekazała na ręce Biskupa Romana Marcinkowskiego defibrylator, który jest darem dla Katedry.

Kolejnym etapem uroczystości była uroczysta gala w płockim teatrze, gdzie wręczone zostały medale, odznaczenia i wyróżnienia oraz symboliczne statuetki z podziękowanie za wsparcie zakupu nowej karetki typu N. Jedną ze statuetek, w imieniu samorządu gminy, odebrał Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki. W tych wyjątkowych uroczystościach udział wzięli również, m.in. Poseł na Sejm RP - Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik i Starosta Płocki - Mariusz Bieniek.

Serdecznie gratulujemy WSPRiTS nowych pojazdów, jesteśmy przekonani, iż będą one dobrze służyć pracownikom pogotowia oraz pacjentom, w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Zdjęcia:

https://www.facebook.com/SPZOZWSPRiTSwPlocku/posts/1201822449919480

https://www.facebook.com/poselPiotrZgorzelski/posts/2052694811411098

Dołącz do nas
Google+