OSP Słubice
Uczcimy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Uczcimy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Niespełna 80 lat temu doszło do wybuchu II Wojny Światowej, która odcisnęła wielkie piętno na Europie oraz na całym świecie.

1-go września we wczesnych godzinach porannych wojska niemieckie rozpoczęły ofensywę na ziemie polskie. Był to początek II Wojny Światowej, wojny, która pochłonęła wiele niewinnych ofiar.

Z inicjatywy mieszkańców gminy, historyków oraz patriotów podjęto się trudu upamiętnienia wybuchu tego globalnego konfliktu. Na znak walk, które 78 lat temu rozpoczęły się we wczesnych godzinach porannych, o godzinie 6:00, 1-go września (piątek), sygnałem ciągłym przez 1 minutę zawyje syrena na naszej strażnicy. Następnie przy kościele parafialnym w Słubicach odbędzie się krótkie spotkanie, gdzie historycy przybliżą informacje na temat wybuchu wojny. Wysłuchane zostaną komunikaty radiowe z 1939 roku oraz piosenki tematycznie związane z tamtymi wydarzeniami. Na zakończenie zebrani pomodlą się i złożą kwiaty przy symbolicznej tablicy Bohaterów, która zlokalizowana jest kilkanaście metrów od kościoła.

Będzie to pierwsza tego typu uroczystość na terenie Słubic, ale mamy nadzieję, że stanie się ona tradycją, która pozwoli pamiętać o tragedii jaka dotknęła naszych przodków. Niech będzie to również informacja dla młodych pokoleń, jak wielkim złem jest wojna i przemoc.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym upamiętniającym wybuch wojny spotkaniu. Zachęcamy do złożenia symbolicznych kwiatów i zapalenia zniczy przy tablicy Bohaterów oraz na grobie nieznanego żołnierza.

Zdjęcie: https://r-scale-8a.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/2/5/252b895f4400fb6a6788857f4f230ccc.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=972&srch=3000&dstw=972&dsth=3000&quality=80

Dołącz do nas
Google+