OSP Słubice
Uczciliśmy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Uczciliśmy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

73 lata temu, punktualnie o godzinie 17:00 w Warszawie rozpoczęło się zbrojne powstanie dla wolności Ojczyzny - Powstanie Warszawskie.

Godzina 17:00 1-go sierpnia jest upamiętniana już nie tylko w stolicy, ale w całym kraju, ponieważ walki w Warszawie toczyły się w imię wolności i niezależności całej Polski. Od kilku lat obserwuje się, iż w upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania włącza się co raz więcej jednostek straży, w tym również Ochotniczych Straży Pożarnych. Kilka lat temu jeden z naszych druhów usłyszał wymowne słowa od kombatanta, który brał udział w walkach podczas II Wojny Światowej: "Jestem pewien, że to właśnie Wy Ochotnicy, Strażacy Ochotnicy, w przypadku zagrożenia zbrojnego dla naszej Ojczyzny, pierwsi szli byście na ochotników do wojska." Te słowa wypowiedziane zostały podczas rozmowy o różnicach, czy też podobieństwach, między walczącymi na wojnie ochotnikami, a strażakami ochotnikami.

Nasza jednostka kontynuując zapoczątkowaną kilka lat temu tradycję, po raz kolejny dźwiękami syreny na strażnicy, syren w samochodach bojowych oraz oddanie honorów, upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Kierowali się oni maksymą: "Idąc w przyszłość, pamiętajmy o przeszłości.".

Punktualnie o godzinie 17:00 rozległy się dźwięki syren, które trwały 1 minutę. Były to jedne z wielu dźwięków, który w tym samym czasie nadawane były z różnych jednostek, w różnych miejscach kraju, jakie szybowały do bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy walcząc nie myśleli o sobie tylko o Naszej Ojczyźnie - Polsce.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

W dzisiejszym hołdzie udział wzięli: Druhna Aleksandra Witczewska oraz Druhowie: Piotr Kaczmarek, Marek Bogiel, Rafał Bogiel, Rafał Górecki, Kamil Duda i Michał Dylicki.

Dołącz do nas
Google+