OSP Słubice
Samochody bojowe zostały poświęcone

Samochody bojowe zostały poświęcone

W miniony wtorek 25-go lipca w Kościele Katolickim wspominaliśmy Świętego Krzysztofa - patrona kierowców. Wspomnienie to jest okazją do święcenie pojazdów.

Dziś, 30-go lipca w godzinach południowych, nasi druhowie przygotowali się do poświęcenia wozów bojowych jednostki. Podobnie jak w roku ubiegłym poświęcenie odbyło się na placu przy naszej strażnicy, gdzie zgromadzone zostały wszystkie wozy.

Podczas uroczystości poświęcenia Ksiądz Kanonik Ryszard Chludziński modlił się za strażaków, prosząc jednocześnie aby jak najrzadziej samochody służyły do akcji, a jeżeli zajdzie już taka potrzeba, aby dawały odpowiednią ochronę dla strażaków jadących nimi ratować ludzie życie, zdrowie i mienie. Niech każdy z pojazdów ma taką samą liczbę powrotów jak i wyjazdów. Ksiądz poświęcił również kierowców, którzy na co dzień poruszają się tymi wozami, a którzy to dziś byli obecni przy strażnicy.

W każdym samochodzie znalazł się pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Świętego Krzysztofa, który, miejmy nadzieję, będzie nas chronił przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Poświęcone zostały wszystkie samochody należące do jednostki:

369[M]21 GBA - Mercedes-Benz Atego
369[M]26 GLBM-Rt - Ford Transit
369[M]53 SLOp - Toyota Hilux
369[M]67 SH-18 - Star 28
369[M]68 SLKw - Daewoo Lublin

Dołącz do nas
Google+