OSP Słubice
Tragedia w Zdworzu! Nie bagatelizujmy żywiołu wody!

Tragedia w Zdworzu! Nie bagatelizujmy żywiołu wody!

Rozpoczęło się lato i wakacje. Okres ten sprzyja wyprawom oraz spędzaniu czasu nad wodą. Niestety dochodzi też do wypadków w wodzie.

Wczoraj, 26-go czerwca służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie, na akwenie wodnym w miejscowości Zdwórz w gminie Łąck. Na miejsce natychmiast skierowano policję, pogotowie ratunkowe oraz zastępy straży pożarnej z Łącka, Gąbina i Płocka, które wyposażone były w łodzie. W działaniach uczestniczyła również specjalistyczna grupa wodno-nurkową z JRG nr 1 w Płocku.

– Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna – 19 letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wraz z kolegą i koleżanką pływał rowerem wodnym w pobliżu plaży na jednym z ośrodków wypoczynkowych w Zdworzu. Mężczyzna wyskoczył do wody i już z niej nie wypłynął – mówi Krzysztof Piasek – Rzecznik płockiej Policji.

Jak informuje portal terazGabin.pl ok. godz. 16:30 nurek pracujący w wodzie odnalazł mężczyznę. Poszkodowany przekazany został na łódź strażaków z OSP w Gąbinie, gdzie rozpoczęto akcję reanimacyjną. Kontynuowana ona była na brzegu, wspólnie przez strażaków i ratowników medycznych. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Źródło i więcej zdjęć: http://terazgabin.pl/2017/06/26/dramat-zdworzu-utonal-19-letni-mezczyzna-zdjecia-2/

Apelujemy do wszystkich, którzy planują nad wodą spędzać wolny czas, aby nie bagatelizować potęgi i siły jaką dysponuje woda. Przed wejściem do wody zawsze należy zachować zdrowy rozsądek. W przypadku zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na wodzie należy niezwłocznie poinformować ratownika, jeżeli znajduje się przy akwenie wodnym, lub służby ratunkowe, pod numerami telefonów: 112, 999, 998, 997.

Zdjęcie: http://terazgabin.pl/

Dołącz do nas
Google+