OSP Słubice
Gminny Dzień Dziecka 2017

Gminny Dzień Dziecka 2017

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, zarówno tych najmłodszych jak i tych trochę starszych.

Gminny Dzień Dziecka zorganizowany został po raz trzeci. Jest to wspólne święto dla uczniów z wszystkich szkół z terenu gminy Słubice.

Dzieci korzystały nieodpłatnie z przygotowanych atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie (dmuchane zamki), trampolina bungee, ujeżdżanie byka, wata cukrowa, lody. W specjalnie przygotowanym basenie najmłodsze dzieciaki bawiły się w poszukiwaczy złota. Myślą przewodnią była zabawa na dzikim zachodzie więc nie mogło się zabraknąć strzelania.

Dlatego jedną z atrakcji była możliwość strzelania do tarczy z karabinków ,,paintball”. Stanowiska strzelnicze były odpowiednio przygotowane a dzieci strzelały pod opieką przeszkolonych pracowników i strażaków z OSP Słubice. Dzieci mogły również zasiąść za kierownicą samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej. W przerwie zabawy stołówka szkolna przygotowała obiad, rodzice uczniów upiekli ciasta, a GOPS w Słubicach częstował dzieci ciastkami i napojami.

Podczas uroczystości Dnia Dziecka wręczone zostały również nagrody dla zwycięzców w XVI Gminnym Konkursie Ekologicznym "Na ratunek Ziemi" oraz w konkursie fotograficznym "Płynie Wisła, płynie..." nawiązującym tematycznie do obchodów roku rzeki Wisły.

Organizatorami ,,III Gminnego Dnia Dziecka” byli: Wójt Gminy Słubice, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słubicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach.

http://slubice.org.pl/8_wydarzenia/329_iii_gminny_dzien_dziecka.html

Dołącz do nas
Google+