OSP Słubice
Powiatowy Dzień Ziemi i inauguracja Roku Rzeki Wisły w Słubicach

Powiatowy Dzień Ziemi i inauguracja Roku Rzeki Wisły w Słubicach

Słubicki Dzień Ziemi już na stałe wpisał się w kalendarze imprez zarówno w gminie jak i w powiecie płockim.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami. Jednym z nich była fakt, iż to właśnie podczas tego wydarzenia odbyła się inauguracja Roku Rzeki Wisły w powiecie płockim. Gmina Słubice jest silnie związana z Wisłą, dlatego też zapadła decyzją aby ta symboliczna, ale wyjątkowa uroczystość odbyła się właśnie u nas.

W uroczystości udział wzięło wielu znamienitych gości i współorganizatorów m.in.: Starosta Płocki - Mariusz Bieniek, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Wicestarosta Płocku - Iwona Sierocka, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek, Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego - Lech Dąbrowski, Radny Rady Powiatu Płockiego z Gminy Słubice - Józef Walewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP - Hilary Januszczyk oraz Prezes OSP w Słubicach - Marek Tarka.

Uczestnicy uroczystości wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali z placu przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach na plac przy Szkole Podstawowej w Słubicach. Przemarsz, pięknego i kolorowego korowodu, był symboliczny, ponieważ na jego czele znajdowała się historyczna łódź unosząca się na falach, z rusałką w środku. Przemarsz uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach i Zespół Ludowy Grzybowianki. Do naszych zadań należało zabezpieczenie przemarszu i kierowanie ruchem.

Następnie na placu uroczystości odbyło się uroczyste przywitanie gości przez gospodarzy uroczystości Starostę Płockiego i Wójta Gminy Słubice. Otworzyli oni Powiatowy Dzień Ziemi i przypieczętowali inaugurację Roku Rzeki Wisły w powiecie płockim.

Tego dnia na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Na kolorowych stoiskach można było skosztować regionalnych przysmaków, nabyć kwiaty, wyroby z wikliny, sprawdzić stan swojego zdrowia oraz wziąć udział w loterii z nagrodami. Sponsorami nagród w loterii byli przedsiębiorcy z gminy Słubice, którzy bardzo chętnie włączyli się w tę akcję. Bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, cieszyło się nasze stoisko, na którym można było zapoznać się z samochodami oraz ich wyposażeniem. Do dyspozycji zwiedzających były samochody: GBA Mercedes-Benz Atego, SH Star 29, GLBM-Rt Ford Transit i SLOp Toyota Hilux.

Po krótkiej części oficjalnej na scenie kolejno meldowali się: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Świniarach, formacja taneczna Gabiland z Gąbina, Zespół Ludowy Grzybowianki i zespołu Young Angel z Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach. Obok tego atrakcją dnia były występy zespołów Baby Full, Ivana Komarenko, który po raz pierwszy właśnie w Słubicach koncertował w plenerze i Bayer Full. Wszystkie występy publiczność, której zebrało się bardzo dużo, nagradzała wielkimi brawami.

Dołącz do nas
Google+