OSP Słubice
Święto Strażaków w Płocku

Święto Strażaków w Płocku

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Płocku miały szerszy wymiar, ponieważ świętowano również 70-lecie Zawodowej Straży Pożarnej oraz 25-lecie Państwowej Straży Pożarnej.

Dziś, 10-go maja o godzinie 11:00 w płockiej Katedrze spotkali się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Zakładowych Straży Pożarnych PKN ORLEN i PERN oraz zaproszone na tę uroczystość poczty sztandarowe jednostek OSP, w tym również sztandar OSP w Słubicach. W jego skład weszli: Marek Tarka – Prezes, Przemysław Adamowicz i Leszek Zwierzchowski. Uroczystej Mszy Świętej przewodził Ordynariusz Diecezji.

Strażacy po zakończonej modlitwie, przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej ze Staroźreb przemaszerowali na plac przy płockim Ratuszu, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Wśród wielu zaproszonych gości pojawili się m.in. Starosta Płocki – Mariusz Bieniek, Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku – Druh Hilary Januszczyk. Nie zabrakło również przedstawicieli samorządów różnego szczebla oraz przedstawicieli innych służb mundurowych.

Zgodnie z tradycją na maszt, przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego, wciągnięta została Flaga Polski. Był to początek części oficjalnej uroczystości Dnia Strażaka. W trakcie jej trwania wręczone zostały medale i wyróżnienia oraz ślubowanie złożyło czterech nowych ratowników, którzy służyć będą w płockiej straży.

Z okazji strażackiego święta przekazane zostały nowe wozy bojowe, w tym GBA Scania, która służyć będzie w JRG nr 3 w Płocku oraz GCBA Scania dla Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN. Dodatkowo płocka Komenda otrzymała wsparcie od fundacji ORLEN DAR SERCA w kwocie 80 tys. zł na zakup kolejnego pojazdów.

Podczas swojego wystąpienia Komendant Miejski PSP w Płocku – Grzegorz Padzik zapowiedział, iż przyszłoroczne obchody Dnia Strażaka odbędą się w nowo wybudowanej siedzibie JRG nr 2 w Płocku, która do tego czasu ma już zostać oddana do użytku. W tym miejscu warto zaznaczyć, że to głównie ratownicy z JRG nr 2 współpracują z nami podczas działań na terenie gminy.

Zdjęcia: Piotr Augustyniak, Krzysztof Wiśniewski.

Więcej zdjęć pod adresami:

http://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,21792258,dzien-strazaka-za-rok-spotkamy-sie-w-nowej-straznicy-mowil.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Plock_Wyborcza

http://plock.gosc.pl/gal/spis/3878210.Dzien-Strazaka-w-Plocku

Dołącz do nas
Google+