OSP Słubice
III Gminny Dzień Strażaka

III Gminny Dzień Strażaka

Zapoczątkowana w 2015 roku tradycja Gminnego Dnia Strażaka w Słubicach jest nadal kontynuowana.

Dziś, 6-go maja, tradycyjnie już, obchody rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. Św. Marcina w Słubicach, którą odprawił Proboszcz Parafii, Ksiądz Roman Batorski.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego, na czele z Prezesem, Wójtem Gminy Słubice - Krzysztofem Dylickim, Wiceprezesem, Prezesem OSP Słubice - Markiem Tarką oraz Komendantem - Wiesławem Cichoszem. Udział w niej wzięły również poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Przemysław Adamowicz, Marek Tarka, Andrzej Markiewicz), OSP w Juliszewie i OSP w Piotrkówku oraz druhowie z OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie, OSP w Grzybowie i OSP w Piotrkówku.

Podczas Mszy w intencji strażaków Proboszcz wygłosił kazanie, które było bardzo miło wysłuchać. Był to sygnał, że nasza praca jest dostrzegana i doceniana przez społeczeństwo. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza - Szymona Ogrzebacza.

Po Eucharystii strażacy udali się do remizy OSP w Łaziskach, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek. Można tam również było usiąść i porozmawiać, głównie na tematy strażackie.

Serdecznie dziękujemy, tym nielicznym, którzy poświęcili swój czas i byli podczas tej Mszy Świętej razem z nami.

Dołącz do nas
Google+