OSP Słubice
Powiatowe Spotkanie z Liderami Lokalnymi

Powiatowe Spotkanie z Liderami Lokalnymi

Lokalna społeczność jest podstawą funkcjonowania samorządów, a wsłuchiwanie się w jego głos jest podstawą do realizacji wielu inicjatyw.

Dziś, 4-go kwietnia w Sali Bankietowej Rafallo w Bończy odbyło się Powiatowe Spotkanie z Liderami Lokalnymi, którego organizatorem byli Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki i Starosta Płocki - Mariusz Bieniek.

Uczestnikami spotkania byli przedsiębiorcy, samorządowcy, społecznicy oraz przedstawiciele stowarzyszeń, w tym Ochotniczych Straży Pożarnych. Przedstawicielami naszej jednostki byli: Marek Tarka, Marek Bogiel, Renata Maślanka i Michał Dylicki.

Pierwszą częścią spotkania było wręczenie wyróżnień „Dobry Gospodarz” (laureatem tej nagrody w ubiegłym roku została nasza jednostka). Jedną ze statuetek otrzymała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, w imieniu której wystąpił Grzegorz Kobuszewski.

Podczas spotkania poruszono wiele tematów. Starosta Płocki – Mariusz Bieniek poinformował również zebranych o tym, iż w najbliższym czasie realizowana będzie inwestycja naprawy drogi powiatowej Słubice-Grabowiec. Mówił również o pilotażowym programie wsparcia dla OSP.

W trakcie wystąpienia Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki mówił o inwestycjach jakie w najbliższym czasie mają zostać zrealizowane na terenie gminy (w zależności od możliwości pozyskania zewnętrznych środków finansowych). Mowa o budowie kolejnego ujęcia wody i połączenia sieci wodociągowej w gminie (ma to na celu zlikwidowanie problemów z dostawą wody w okresie letnim), rozbudowie oczyszczalni ścieków i modernizacji stacji uzdatniania wody. W planach jest również dalsza rozbudowa sieci drogowej.

Podczas dyskusji poruszonych zostało wiele ciekawych spraw, m.in. te dotyczące bezpieczeństwa. Jak bumerang wraca temat przynależności naszej gminy pod stacje pogotowia w Iłowie oraz ostatnich zmianach jakie dotknęły pogotowie, gdzie zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Gąbinie został pozbawiony lekarza

Gospodarze przekazali również informacje dotyczące najbliższych wydarzeń. 21-go maja odbędzie się w Słubicach Powiatowy Dzień Ziemi, który będzie jednocześnie inauguracją Roku Rzeki Wisły na terenie Powiatu. 23-go maja odbędzie się kolejna konferencja dotycząca bezpieczeństwa powodziowego. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Dołącz do nas
Google+